BİTİRME PROJE SERGİSİ

Bitirme Proje Sergisi Hakkında

Bitirme Projeleri Sergisine başvuru üniversitemizin lisans son sınıf ve yüksek lisans öğrencilerine açık olup, Jüri değerlendirmesi ile belirlenecek sınırlı sayıdaki bitirme projeleri Uşak Üniversitesi Tasarım ve Teknoloji Festivali kapsamında 26 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında poster ve/veya stantlarda sergilenecektir.

SERGİNİN KONUSU VE AMACI
Serginin amacı, öğrencilerin yenilikçi projelerinin firmalara ve katılımcılara sunulmasını sağlamak ve mezuniyet aşamasındaki öğrencilerin proje ve sunum yeteneklerini geliştirmeye teşvik etmektir. Ayrıca firmalar belirledikleri konu ve projeler olursa öğrenci ve danışmanlarla eşleştirilerek, gelecek dönemlerde sanayi ile ortak bitirme projeleri oluşturulması için ortam yaratılacaktır.

PROJELERDE ARANACAK NİTELİKLER Projeler;
• Özgün Değer,
• Yaygın Etki,
• Uygulanabilirlik,
• Gerçekleştirme Başarısı
• Sunum kalitesi
kriterlerine göre değerlendirilir.

PROJE YARIŞMASINDA SERGİ İÇİN SEÇİLEN PROJELERİN SUNUMU
Proje yarışmasında sergi için seçilen projelerin sergilenebilmesi için poster şeklinde bir sunum hazırlanması gerekmektedir. Poster dışında demonstrasyon yapılabilecek projeler için stant tahsis edilecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ
Proje Özeti ile Ön Başvuru için Son Tarih 31 Mart 2019 Projeler Ön Değerlendirmelerinin Duyurulması 15 Nisan 2019 Poster Sergisi ve Yarışması 26 Nisan-3 Mayıs 2019